امروز يکشنبه, 24 تير 1403
  • تماس با ما : 88854686
  • ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ 
  • کد خبر : ۹۰۷۱
چابک‌ترین و هوشمندترین سازمان در عرصه مهندسی معدن در چهارچوب توسعه پایدار
معرفی سامانه جامع نظام‌مهندسی معدن (سنم)
معرفی سامانه جامع نظام‌مهندسی معدن (سنم)، چشم‌انداز سازمان نظام‌مهندسی معدن ایران در افق ۱۴۰۴ مطابق با سند استراتژی سازمان، «چابک‌ترین و هوشمندترین سازمان در عرصه مهندسی معدن در چهارچوب توسعه پایدار» تعریف‌شده­ است.

اکوپرشین، الناز بلوری فرد، مدیر فناوری اطلاعات سازمان نظام‌مهندسی معدن ایران: ازآنجاکه برداشت­های متفاوت از قوانین و مقررات و اعمال سلیقه در اجرای آن­ها از مشکلات سازمان­‌هایی با گستردگی سازمان نظام‌مهندسی معدن است که در استان­های مختلف به ارائه خدمات مشغول هستند، «هوشمند سازی»، به‌عنوان یکی از استراتژی­های منتخب در این سند جامع دیده‌شده است. بهره­‌گیری از ابزارهای فناوری اطلاعات و هوشمند سازی فرآیندهای سازمانی و درنهایت، مدیریت صحیح و بهنگام گسترده و فراگیر به نحو مطلوبی منجر به رعایت صحیح مقررات و برقراری عدالت در ارائه خدمات به اعضا و بخش معدن کشور می‌شود.

ازآنجاکه پیاده‌سازی و استقرار هوش تجاری نیاز به مقدمات و زیرساخت­‌های نرم‌افزاری ویژه دارد، سامانه جامع سازمان نظام‌مهندسی معدن که به‌اختصار «سنم» نامیده می‌شود، با تکیه‌بر ابزارهای BPMS طراحی شد و در مردادماه سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری رسید. این سامانه بااتصال به درگاه­های متعدد، کلیه مشخصات اعضای حقیقی و حقوقی و صلاحیت حرفه‌ای متخصصان بخش معدن کشور و ارقام مربوط به ظرفیت اشتغال، اطلاعات معادن ایران، گزارش‌های مسئولین فنی معادن، بهره‌برداران، مجوزهای بخش معدن و … را در بردارد و به‌صورت برخط در حال خدمات‌رسانی به سازمان نظام‌مهندسی معدن استان‌ها، اعضای محترم سازمان، متقاضیان و بهره‌برداران، دانشجویان و … است.

ازآنجاکه هوشمند سازی حداکثری فرآیندها به‌منظور جلوگیری از برداشت‌های سلیقه‌ای از قانون یا تخلف از آن و همچنین سرعت بخشیدن به امور با چابک سازی در راستای توسعه پایدار از مهم­ترین اهداف تعریف‌شده در حوزه فناوری اطلاعات سازمان است، مدیریت این بخش، آماده دریافت و بررسی پیشنهاد‌ها، انتقادات و نظرات سازنده صاحب‌نظران بخش معدن و صنایع معدنی است.

کد خبر: 89914

14/5/1400

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0