امروز يکشنبه, 18 خرداد 1399
  • تماس با ما : 88854686
  • ساعت : ۱۱:۳۶:۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ 
  • کد خبر : ۱۸۳۳
احداث سازه آبگیر و شیرین سازی آب در منطقه پارسیان؛ اشتغالزایی 600 نفری پروژه های جدید
در فاز نخست این پروژه، احداث آبگیر برای برداشت آب از دریا با ظرفیت یک میلیون و 200 هزار متر مکعب در سال با سرمایه گذاری حدود 32 میلیون یورو پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، حسن شاهرخی افزود: در فاز نخست این پروژه، احداث آبگیر برای برداشت آب از دریا با ظرفیت یک میلیون و 200 هزار متر مکعب در سال با سرمایه گذاری حدود 32 میلیون یورو پیش بینی شده است.

وی گفت: بخش دیگر این پروژه احداث تاسیسات نمک زدایی و شیرین سازی آب دریا است که ظرفیت آب شیرین تولید شده در فاز اول 50 هزار متر مکعب در روز خواهد بود.شاهرخی ادامه داد: سرمایه گذاری مورد نیاز برای این بخش حدود 4هزار و 500 میلیارد ریال است.

حسن شاهرخی با بیان اینکه این پروژه از دو بخش تشکیل شده است اظهار کرد: اشتغالزایی این دو پروژه 150 نفر به صورت مستقیم و 450 نفر غیر مستقیم خواهد بود. مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان اعلام کرد: زیرساخت های مورد نیاز سرمایه گذاران در این منطقه مهیا شده است.

منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان با هدف استقرار و تولید 4 میلیون تن فولاد، 18 میلیون تن محصولات پتروشیمی، 600 هزار تن آلومینیوم و 4 میلیون تن آلومینا در سال احداث شده است.

این منطقه همچنین طرح احداث بندر اختصاصی معدن و صنایع معدنی را در دست احداث دارد. بندر پارسیان اشتغال مستقیم برای 60 هزار نفر و اشتغال غیر مستقیم برای حدود 270 هزارنفر به همراه خواهد داشت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.7.0
    V5.5.7.0