امروز چهارشنبه, 28 مهر 1400
  • تماس با ما : 88854686
  • ساعت : ۱۸:۵۹:۲۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ 
  • کد خبر : ۹۰۶۴
دکتر نبئی در دیدار با حمید ملانوری، استاندار خراسان جنوبی مطرح نمود
كمبود بسته‌های متنوع سرمایه گذاری، حلقه مفقوده صنایع معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی،رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور در بیرجند با بیان اینکه خراسان جنوبی در امر سرمایه گذاری معدن بسیار مستعد است گفت: تسهیلات و مشوق ها، میزان ذخیره مواد معدنی یک معدن، ارزیابی بعد فنی معدن و تحلیل و توجیه اقتصادی ظرفیت یک معدن سازوکار‌ مشخص برای این بسته‌های سرمایه گذاری است که با وجود آن‌ها سرمایه‌گذاران با آسودگی خاطر ترغیب به همکاری شوند.

 

نبئی گفت: تلاش می‌کنیم تا با تهیه بسته‌های مختلف سرمایه گذاری برای داخل استان و همین طور سرمایه گذاری در عرصه بین المللی و کشور‌های همجوار همچون افغانستان باشیم.

 

وی افزود: به دنبال ایجاد شرایطی هستیم تا سازمان نظام مهندسی معدن استان بتواند یک مرکز منطقه‌ای و بین الملی برای مباحث آموزشی و توسعه فنی باشد.
 

استاندار خراسان جنوبی هم گفت: یکی از محور‌های مهمی که در استان برای اشتغال، برآن متمرکز شده ایم موضوع معدن است و برآنیم تا در ستاد توسعه خاوران، معادن استان را شناسایی اکتشاف و استخراج کنیم.

ملانوری گفت: با حضور سرمایه گذاران و فعالان این بخش، امید می‌رود رونق بسیاری برای این ظرفیت بزرگ اقتصادی استان ایجاد شود.

وی گفت: به زودی سرمایه‌ای ۲۰۰ میلیارد تومانی با حضور سرمایه گذاران در استان انجام می‌شود که در پی آن ۸۵ روستا در بیرجند، خوسف قاین و سربیشه از آن بهره مند خواهند شد.


استاندار خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر علی رغم تلاش‌های صورت گرفته، استان از منفعت تمام ذخایر معدنی خود برخوردار نیست که این امر می‌تواند با کمک نظام مهندسی معدن و شناساندن این ظرفیت عظیم به سرمایه گذاران جهش پیدا کند.

 

روابط عمومی سازمان

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0