امروز جمعه, 2 مهر 1400
  • تماس با ما : 88854686
  • ساعت : ۱۲:۵۵:۳۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ 
  • کد خبر : ۸۹۵۰
پیام رییس سازمان
اعلان حمایت دكتر نبئی، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، از دكتر فاطمی امین، وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

نمایندگان محترم مردم ایران در مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

 همانگونه که حضرات عالی استحضار دارند، معدن به عنوان حلقه اول زنجیره های متنوع تولیدی و صنعتی، در صورتی می‌تواند به عنوان موتور محرک اقتصاد پایدار و مقاوم عمل نماید که کلیه امور از پی جویی و اکتشاف تا استخراج و فرآوری و متالورژی، مبتنی بر اصول مهندسی و علمی و درخور ظرفیت آن طرح ریزی و اجرا گردد. در این حالت این بخش ظرفیت آن را خواهد داشت تا زمینه ساز توسعه صنعتی و اقتصادی بوده و از بسیاری از مشکلات حال حاضر کشور گره گشایی نماید. مضافا اینکه بر اساس اصول علمی اثبات شده، هیچ متغیری موثرتر از رعایت اصول مهندسی متضمن سرمایه گذاری ایمن و توجیه پذیری اقتصادی آن نیست. 
در این زمینه ظرفیت عظیم فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی معدن در عرصه طراحی برنامه ها و حسن اجرا و نظارت طرحهای اجرایی، فرصت مناسبی در اختیار دستگاه های تصمیم ساز و اجرایی قرار می‌دهد تا با بهره گیری از آن، موجبات افزایش بهره وری و تقویت امنیت اقتصادی سرمایه گذاری بنگاه‌های فعال را فراهم نمایند و با این شرط امکان صیانت بهینه از ذخایر معدنی خدادادی فراهم آمده و عوارض بدیهی معدنکاری در حوزه های ایمنی، بهداشت و محیط زیست  با استاندارد بالاتری در کنترل دستگاه های مسوول قرار خواهند گرفت. 
لذا با علم بر ظرفیتها و چالش‌های پیش روی بخش معدن و صنایع معدنی کشور و  پس از مطالعه دقیق برنامه ها و استماع اهم نقطه نظرات و بیانات جناب دکتر رضا فاطمی امین ،به قطعیت اعلان مینمایم که از جمیع جهات تعهدی، تخصصی، کارآمدی و روحیه انقلابی، ایشان بهترین گزینه برای تصدی مسوولیت وزارت صنعت معدن و تجارت و اجرای برنامه های موثر آن می باشند. 
لذا ضمن قدردانی از رئیس جمهور محترم بابت این حسن انتخاب، امیدواریم با درایت تخصصی و تدبیر انقلابی نمایندگان محترم ، فرصت بهره گیری بخش از خدمات این برادر بزرگوار فراهم و اجرای برنامه های موثر ایشان در حوزه صنعت، معدن و تجارت، حمایت ویژه گردد تا به فضل خداوند در مسیر توسعه صنعتی و اقتصادی کشور تعالی و تسریع صورت پذیرد. 

با آرزوی توفیق و سلامت خدمتگذاران میهن و سربلندی ایران


تقی نبئی 

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران

امتیاز :  ۳.۷۵ |  مجموع :  ۴

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0