امروز دوشنبه, 20 ارديبهشت 1400
  • تماس با ما : 88854686
  • ساعت : ۹:۱۶:۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ 
  • کد خبر : ۸۶۸۴
سفر استانی رییس سازمان
گزارش سفر استانی رییس سازمان و هیات همراه به استان بوشهر

اولین برنامه سفر صبح روز یکشنبه مورخ ۲۲فروردین ماه ۱۴۰۰،دیدار دکتر نبئی رئیس سازمان و هیات همراه با دکتر حسینی رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر، مهندس بحرینی معاونت بخش معدنی و صنایع معدنی سازمان ،مهندس مرادی رئیس بخش معدن و کارشناسان بخش معدن سازمان صنعت معدن و تجارت استان بوشهر بود.

در ابتدای جلسه دکتر حسینی ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی  به مهمانان به تشریح وضعیت زمین شناسی و توان معدنی استان همچنین توان صادراتی  و حجم سرمایه گذاری های موجود در استان ،تعداد معادن و معادن فعال و اشاره به رشد چشمگیر فعالیت ها در بخش معادن و فعالیتهای معدنی در سال گذشته در استان پرداخت. همچنین انتظارات و توصیه های خود از مسئولین فنی معادن بخصوص در بحث دقت در گزارش دهی را مطرح نمودند. از دیگر پیشنهادات وی قطع رابطه مالی بین بهره برداران و‌ مسئولین فنی معادن و با توجه به نداشتن رشته دانشگاهی معدن در استان جهت بهبود دانش ها افزایش برگزاری دوره های آموزشی کارآمد برای بخش معدن بود.

مهندس بحرینی معاون بخش معدنی پس از خیر مقدم‌ به مهمانان گرامی، مواردی را به سازمان نظام مهندسی معدن جهت عملکردها پیشنهاد دادند از جمله فعال نمودن کمیته نظارت بر عملکرد اعضا و پایش جدی تر روابط بین مسئولین فنی معادن و بهره برداران ،فعال نمودن شورای انتظامی استان جهت آگاه نمودن عملکرد اعضاء، همچنین قطع عملکرد مالی بین بهره برداران و‌مسئولین فنی معادن را  مطرح نمودند.

مهندس مرادی رئیس بخش معدن سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان نیز ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی به مهمانان چند نکته در خصوص قوانین و دستورالعمل ها بخصوص بخش مالی و بحث قطع ارتباط مالی بین مسئولین فنی و بهره برداران را مطرح نمودند. از دیگر پیشنهادات وی یکپارچه نمودن گزارشات ماهانه مسئولین فنی معادن و دسترسی به لینک گزارشات برای سازمان صنعت معدن و تجارت،فعال تر نمودن کارگروه های تخصصی در سازمان نظام مهندسی معدن استان، تغییر و اصلاح درجه بندی معادن ،اصلاح تعرفه های سازمان نظام‌مهندسی معدن و بهبود کیفیت کمیته بررسی طرح ها در استان بود.

در ادامه دکتر نبئی ضمن عرض تبریک‌ سال نو به اعضا حاضر در جلسه توضیحاتی در خصوص بحث های مطرح شده در جلسه ارائه دادند که مهم ترین آنها قطع ارتباط مالی بین مسئولین فنی معادن و بهره برداران بود که به صورت کامل اقدامات و  پیگیری های انجام شده را مطرح نمودند.همچنین بیان نمودند در خصوص نظارت بر عملکرد مسئولین فنی معادن با توجه به طرح نظارت ها قابل پیگیری خواهد بود . در خصوص روند برگزاری دوره های آموزشی در چند سال اخیر  اقدامات صورت گرفته را اشاره نمودند. در خصوص ظرفیت اشتغال اعضای سازمان نظام مهندسی و قوانین درحال اجرا توضیحاتی مطرح نمودند. همچنین در خصوص جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و فعال نمودن بخش صنایع معدنی و مطالعات انجام شده در این خصوص و راهکارهای توسعه صنایع معدنی و جذب سرمایه گذار به مواردی اشاره نمودند. مطالبی در خصوص بحث بازنگری درجه بندی معادن و صدور گواهی فنی و مالی سازمان، مطرح نمودند.

دکتر نبئی در پایان در خصوص مسائل و چالش­های حقوق دولتی معادن مطرح نمودند؛ با توجه به اینکه پروژه­ های محاسبه حقوق دولتی و تهیه سامانه مربوطه از طریق شورای عالی معادن به سازمان نظام مهندسی معدن ایران تفویض شده است، در آینده نزدیک این سامانه عملی و اجرایی خواهد شد و بخش زیادی از مشکلات سازمان­های صمت استان­ها در زمینه وصول حقوق دولتی معادن که باعث ورود سازمان­های نظارتی به موضوع می­شود مرتفع می­ گردد.

  مهندس حمیدی، دبیر اجرایی شورای مرکزی سازمان نکاتی در خصوص سامانه کاداستر و رفع مشکلات موجود مطرح نمودند.همچنین پیشنهاد استفاده تسهیلات صندوق بیمه و صندوق قرض الحسنه بابت واحدهای معدنی در حوزه اکتشاف و بهره برداری را عنوان نمودند. توضیحاتی نیز در خصوص نرم افزار محاسبه حقوق دولتی و اقدامات انجام شده تا کنون ارائه نمودند. در ادامه دکتر کشاورزی  و مهندس شاهسوارانی توضیحاتی پیرامون سامانه سنم در بخش گزارش های موجود بخش درگاه سفیران  تفاهم نامه های موجود و ...ارائه نمودند.

 

برگزاری نشست صمیمانه دکتر نبئی و هیات همراه با هیات مدیره سازمان نظام مهندسی معدن استان بوشهر آخرین برنامه این سفر بود

 در این جلسه موضوعاتی پیرامون سامانه کاداستر و‌نحوه ارسال گزارشات مسئولین فنی در سامانه  بحث و بررسی گردید و سوالات و پیشنهاداتی در این خصوص مطرح و بررسی گردید.

 همچنین خرید تجهیزات اداری، ساختمان اداری سازمان ، بازگشت مسئولیت گواهی صلاحیت فنی و مالی اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان نظام مهندسی و... از جمله موضوعاتی بودند که در این جلسه مطرح و راهنمایی های لازم توسط  دکتر نبئی و هیات همراه ارایه گردید.

 

امور روابط عمومی سازمان

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0