امروز يکشنبه, 3 مرداد 1400
  • تماس با ما : 88854686
  • ساعت : ۱۱:۲۱:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ 
  • کد خبر : ۸۴۷۶
آئین رونمایی از مستند رخساره زمین
دكتر نبئی، رییس سازمان در آئین رونمایی از مستند "رخساره زمین: هرمز، جزیره رنگها" به نویسندگی و كارگردانی دكتر كامبیز مهدی زاده: ((نگاه سازمان نظام مهندسی معدن به جزیره هرمز از منظر معدن))
در آیین رونمایی از این مستند، علاوه بر تهیه‌کننده و کارگردان، ریاست سازمان نظام مهندسی معدن ایران،رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، و معاون مدیرکل بازاریابی وزارت گردشگری حضور داشتند

مهدی‌زاده، مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست خبری رونمایی از این مستند، گفت: پیرو منویات مقام معظم رهبری پیرامون توجه بر جزایر بالاخص جزیره هرمز، ما در طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی یکی از ماموریت های خود را تمرکز بر این موضوع قراردادیم. در این راستا و بعنوان اولین گام در این راه، اقدام به ساخت مجموعه مستندی نمودیم که رخساره زمین نام گرفت. اولین قسمت از این مجموعه، درباره جزیره هرمز است و «هرمز، جزیره رنگ ها» نام دارد. این مستند در نوع خود در کشور اولین است. در این مستند تصاویری برای اولین بار از پدیده های زمین شناختی و زمین گردشگری جزیره هرمز به نمایش درآمده است.

 

نگاه به جزیره هرمز از منظر معدن

دکتر نبئی رییس سازمان نظام مهندسی معدن هم در این مراسم، بیان داشت: جای خالی چنین محصولات و مستنداتی در صنعت ژئوتوریسم کشور خالی بود. این کار فتح بابی شد برای ساختن چنین مستنداتی از ذخایر ارزشمند و پدیده های شگفت انگیز کشور به مردم ایران و جهان.

وی افزود: ما در سازمان نظام مهندسی معدن به جزیره هرمز نگاهی از منظر معدن داریم. به این معنی که در تلاشیم تا ظرفیت این جزیره در تولید نمک، گچ و اورانیوم را کشف و معرفی کنیم.

نبئی ادامه داد: باید به جزیره هرمز و پدیده های زمین شناسی آن نگاهی اقتصادی داشته باشیم تا با کمک آن بتوانیم این جزایر را در اقتصاد کشور تاثیرگذار کنیم. این کار در صورتی اتفاق می افتد که سرمایه گذاری درستی در این حوزه صورت گیرد.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن همچنین بیان کرد: کشورهای زیادی هستند که به سرمایه گذاری و مطالعه بر روی خاک ایران علاقه دارند. باید تمهیداتی فراهم کنیم که این افراد علاقه مند بتوانند برای مطالعه بر روی خاک ایران به مناطقی که مدنظرشان است سفر کنند.

وی با اشاره به اینکه خاک ایران جزء میراث ارزشمند کشور است، گفت: باید برای حفظ و معرفی این ارزش به دنیا هزینه کنیم. این هزینه ها به نوعی سرمایه گذاری هایی برای آینده کشور هستند.

                               امور روابط عمومی سازمان

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0