امروز شنبه, 15 آذر 1399
  • تماس با ما : 88854686
  • ساعت : ۹:۲۲:۵۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ 
  • کد خبر : ۶۰۰۰
    /  2
نشست خبری رییس سازمان
برگزاری نشست خبری رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، با رعایت تمامی پروتكل های بهداشتی

دکتر تقی نبئی در نشست خبری با اصحاب رسانه مورخ بیست و چهارم تیر ماه 1399 عنوان کرد:

 

🔴بیشتر قسمت های نقشه راه معدن و صنایع معدنی مربوط به امور فنی می باشد و متولی بسیاری از این امور سازمان نظام مهندسی معدن است و سازمان در بخش هایی از این نقشه راه نماینده فعال دارد همانند شورای عالی معادن و کارگروه های مربوطه.

🔴برای قطع ارتباط مالی بین مسول فنی و بهره بردار مشغول تعریف ناظر فنی هستیم تا گزارشات نظارتی از طریق آنها صورت پذیرد و منابع مالی آن نیز از جای دیگر تامین خواهد شد تا قطع ارتباط مالی بین ناظر و بهره بردار شکل گیرد.

🔴بیشتر حوادثی که در معادن رخ میدهد مربوط به معادن زیرزمینی، بالاخص زغالسنگ میباشد و به همین منظور کمیته های تخصصی تشکیل و از نظرات فعالان این حوزه ها استفاده میشود.

🔴همچنین سازمان برنامه های بازرسی فنی و ارزیابی ایمنی را برای معادن کشور با اولویت معادن زغالسنگ، زیر زمینی و معادن حادثه خیز با وزارت صنعت، معدن و تجارت پیش میبرد تا حوادث را پیش از وقوع پیش بینی و نهایتا از آن جلوگیری نماییم.

🔴سازمان قراردادی برای بررسی فرصت های سرمایه گذاری برای استان های محروم دارد و در ابتدا این برنامه با استان سیستان و بلوچستان آغاز گردیده.

🔴سازمان نقشه راه و سند استراتژی چند ساله دارد و در همین راستا هوشمند سازی فرآیندها از پیشرفت خوبی برخوردار است و امیدواریم کلیه اعضا از طریق فرآیندهای کاملا هوشمند کارهای خود را پیش ببرند.

🔴برای احیاء معادن غیر فعال برنامه داریم و با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی در این زمینه مشارکت داریم و برای امسال برنامه فعالسازی 1200 معدن در دستور کار هست.

🔴با پیگیری های صورت گرفته بررسی طرح های اکتشاف و بهره برداری به سازمان تفویض گردید و تلاش ما بر این است که با حداقل هزینه حداکثر بهره وری را داشته باشیم.

🔴در بحث حقوق دولتی کارگروهی با دبیری سازمان وجود دارد که تعامل بسیار خوبی با بخش خصوصی و دولتی، شامل خانه معدن و اتاق بازرگانی و وزارتخانه و بخش های مختلف خصوصی دارد.

🔴در ارتباط با کووید 19 در معادن، پروتکل بهداشتی برای این بخش توسط وزارتحانه تدوین گردید و خوشبختانه تعطیلی عظیمی به جزء در مواردی از معادن زیرزمینی نداشته ایم و به امید خدا در دوماه اخیر جبران عقب ماندگی ها صورت گرفته است.

🔴برای اعضا کارورز نیز ما ارجاع کار داریم به این صورت که در صورت عدم تکافوی عضو صلاحیت دار دارای پروانه اشتغال در استان میتوان برخی شرح شغل‌ها شامل مسئول فنی معدن و مسئول فنی محدوه های اکتشافی با رعایت ضوابط موجود ارجاع داد.

🔴برای کاهش فاصله اعضا فاقد پروانه اشتغال و دارای پروانه باید به سراغ بهبود فرآیند آزمون برویم.

🔴سازمان نظام مهندسی معدن برای کلیه معادنی که معرفی گردند، قطعا مسئول فنی معرفی خواهد کرد.

🔴مطابق قانون و آیین نامه اجرایی معدن سازمان در بخش هایی بازوی اجرایی و در بخش های دیگر بازوی نظارتی وزارتخانه میباشد و در قانون جدید معادن به همکاری وزارتخانه و سازمان نظام مهندسی معدن تاکید فراوان شده است.

 

همچنین گزارش مختصری توسط دکتر رضا کشاورزی معاون برنامه ریزی و بودجه سازمان در خصوص عقد تفاهم نامه های صورت گرفته سازمان با دستگاه ها و ارگان ها و شرکت ها، در نشست خبری مورخ بیست و چهارم تیرماه 1399 به شرح زیر ارائه گردید:

🔴در دوره ریاست سابق سازمان 13 تفاهم نامه با دستگاه ها و ارگان ها و شرکتهای مختلف شامل؛ ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، صندوق بیمه فعالیتهای معدنی و.... داشته است که از این تعداد 9 تفاهم نامه منجر به قرارداد شده است که میتوان به تهیه و تولید و ایمیدرو و صندوق بیمه که در حال اجراست اشاره کرد.

🔴در خصوص تفاهم نامه با وزارت نفت در مراحل نهایی هستیم و کارهای کارشناسی آن در حال انجام است و در صدد هستیم تا ظرف یک ماه آینده به قرارداد منجر گردد.

🔴در حوزه ایمنی سازمان قراردادی با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران دارد و قطعا در محقق شدن نقشه راه معدن و صنایع معدنی مثمرالثمر خواهد بود.

       

                                    امور روابط عمومی سازمان

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0