امروز شنبه, 27 دی 1399
  • تماس با ما : 88854686
  • ساعت : ۱۱:۵۱:۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ 
  • کد خبر : ۵۷۷۹
دكتر رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در حضور دكتر داریوش اسماعیلی معاون محترم امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، حكم ریاست سازمان نظام مهندسی معدن ایران را به دكتر تقی نبئی تقدیم نمود.
دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در حضور دکتر داریوش اسماعیلی معاون محترم امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، حکم ریاست سازمان نظام مهندسی معدن ایران را به دکتر تقی نبئی تقدیم نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران در این جلسه؛

     دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در راستای اهمیت جایگاه سازمان نظام مهندسی معدن ایران اینطور بیان نمودند؛ تشکل‌ها باید کارها را بپذیرند و ما هم این را می پذیریم که به آن‌ها باید تفویض اختیار نمود. ولی آن‌ها باید مسولیت‌پذیر باشند و عواقب مسئولیت خود را پذیرا باشند. یکی از مهم‌ترین امور بحث الکترونیکی کردن و هوشمندسازی کلیه امور می‌باشد، به نحوی که مردم دیگر نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشند، چه در دوران کرونا و چه در پسا کرونا.

     ایشان همچنین خاطر نشان کردند؛ با همت دکتر اسماعیلی نقشه راه معدن و صنایع معدنی تدوین گردیده و ماموریت‌ها بر اساس آن شکل گرفته است.

     در ادامه بیان داشتند؛ مقام معظم رهبری در جایی از بیاناتشان فرمودند "اگر می خواهید مشکلات مملکت مرتفع گردد بروید به تولید فکر کنید" و بنده معتقدم این وزارتخانه می تواند به کشور رونق دهد و تخصص و پشتکاری که دکتر اسماعیلی در بخش معدن دارند نوید بخش رونق در بخش معدن و صنایع معدنی خواهد بود.

     در ادامه سخنانشان؛ اعتقاد بنده بر این است که معادن را باید آزاد گذاشت و به مردم واگذار نمود و باید بسیج عمومی به راه بیفتد و همه با انگیزه در این بخش وارد شوند، که در این صورت این بخش یکی از نقاط امید و قوت مملکت خواهد بود.

همچنین در ادامه سوالی از دکتر نبئی مطرح نمودند: " بخش معدن را در پسا کرونا چگونه می‌بینید؟"

     دکتر نبئی در پاسخ؛ تحلیل بنده این است که با توجه به اوضاع نابسامان نفت، بخش اقتصاد تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی پیدا خواهد کرد و این فرصت مغتنمی برای جذب سرمایه در این بخش اهست، که یکی از موارد می تواند طرح احیای معادن غیر فعال کشور باشد و اگر بتوان این معادن را ظرف مدت کوتاهی فعال نمود، جهش خوبی در بخش معدن و صنایع معدنی را شاهد خواهیم بود. با توجه به اینکه خوشبختانه در بخش معدن و صنایع معدنی بخش قابل توجهی از مواد اولیه و فناوری‌های لازم داخلی می‌باشد، انشاالله با برنامه‌ریزی و تدبیر وزارتخانه و تشکل‌ها و سایر فعالین این حوزه می‌توان جهش تولید قابل توجهی را انتظار داشت.

در ادامه دکتر رحمانی سوال دیگری مطرح نمودند: "تاثیر شرایط موجود روی قیمت مواد معدنی چگونه خواهد بود؟"

     دکتر نبئی بیان کردند شرایط موجود بر قیمت مواد اولیه بالاخره تاثیرگذار خواهد بود و می‌توان انتظار بالا رفتن قیمت مواد اولیه را داشت. ولی اگر با مساعدت‌های بسیار دکتر اسماعیلی بتوان ظرفیت تولید را بالا برد، قطعا می‌توان شاهد کنترل و نهایتا پایین آمدن قیمت‌ها بود و همیشه اعتقاد بنده این است که بخش معدن ظرفیت سرمایه‌گذاری فراوانی دارد، ولی باید نگرانی بازار سرمایه از این بخش را کاهش داد.

 

در ادامه دکتر اسماعیلی معاون محترم امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت بیان داشتند؛

     سازمان نظام مهندسی معدن ایران بسیار می‌تواند در کارها کمک حال وزارتخانه باشد؛ هم در کارهای غیر حاکمیتی و هم در بخشی از کارهای حاکمیتی و همانطوری که در سال 1398 سه پروژه ارزیابی ریسک، بازرسی از معادن و مستندسازی فعالیت‌های اکتشافی، استخراجی و بهره‌برداری معادن را انجام داده است، در سال 1399 نیز این روند ادامه خواهد داشت و امیدواریم که افزایش داشته باشد.

 

     دکتر نبئی نیز ضمن تشکر از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت بابت حسن توجه ایشان به سازمان نظام مهندسی معدن ایران، از زحمات ارزنده دکتر اسماعیلی در طول تصدی ایشان در سمت ریاست سازمان نظام مهندسی معدن ایران و تلاش ایشان جهت بهبود جایگاه سازمان در این برهه تشکر کردند. همچنین به این نکته اشاره داشتند که در طول ریاست دکتر اسماعیلی، وزارتخانه‌هایی نظیر وزارت نفت و نیرو تمایل بیشتری نسبت به استفاده از خدمات اعضای متخصص سازمان پیدا کرده‌‌اند. ایشان در انتها آرزوی توفیق روز افزون برای کلیه همکاران و فعالان بخش معدن و صنایع معدنی نمودند.

 

                                                           امور روابط عمومی سازمان

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0