امروز چهارشنبه, 7 اسفند 1398
  • تماس با ما : 88854686
  • ساعت : ۱۰:۵۸:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ 
  • کد خبر : ۴۲۹۲
    /  3
سفر رئیس سازمان به استان فارس
در راستای اجرای سند استراتژی، نقشه راه و برنامه شش ساله، سازمان نظام مهندسی معدن گام های جدی جهت هوشمندسازی تمام فرآیندهای خود برداشته است.
دکتر اسماعیلی، دوشنبه 11 آذر، با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان فارس، همچنین مهندس داوود حسینی، معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان فارس و عزت اله شکری رئیس اداره امور معادن سازمان صمت فارس دیدار کردند همچنین در جلسه دیدار عمومی با اعضای سازمان نظام مهندسی معدن فارس با اشاره به آماده سازی سند استراتژی، نقشه راه و برنامه شش ساله سازمان نظام مهندسی معدن ایران، بیان کرد: درصدد هستیم تا پایان سال جاری، تمام فعالیت های سازمان را هوشمند سازی کنیم و اکنون دو مورد از این فعالیت ها به صورت پایلوت در برخی استانها در حال اجرایی شدن است، از جمله روند ثبت نام اعضای حقیقی و صدور کارت عضویت برای اعضای سازمان.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، در جمع اعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان فارس افزود: تاکنون اقدامات خوبی در راستای هوشمندسازی تمام فرآیندهای سازمان صورت گرفته است و درصدد هستیم تا پایان سال جاری تمام فعالیت های سازمان به طور الکترونیکی و بدون دخالت افراد انجام شود.

دکتر داریوش اسماعیلی، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، با اشاره به بروزرسانی پورتال مرکز و 31 استان کشور در راستای بحث هوشمندسازی، عنوان کرد: به موازات این فرآیند 57 فرآیند دیگر در سازمان در دست اقدام برای هوشمندسازیست که تا کنون 2 مورد از آن در حال اجرایی شدن است؛ از جمله روند ثبت نام اعضای حقیقی و صدور کارت برای اعضای سازمان.

دکتر اسماعیلی افزود: فرآیند هوشمند سازی صدور پروانه های اشتغال و ارجاع کار به اعضای سازمان از برنامه های دیگریست که در  روزهای آینده در دستور کار اجرای سازمان مرکزی می باشد.

وی با بیان اینکه تصویب، ابلاغ و اجرای سند استراتژی، نقشه راه و برنامه شش ساله سازمان نظام مهندسی معدن ایران اولین و مهمترین گام پس از پذیرفتن مسئولیت به عنوان ریاست این سازمان بود، تصریح کرد: ما در این سند چارت سازمانی مرکزی را اصلاح کردیم و بحث آموزش و پژوهش را که در سازمان مغفول مانده بود، به سطح معاونت ارتقاء دادیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سازمان نظام مهندسی معدن، با بررسی و تصویب طرح­های معدنی در سازمان که قبلاً بر عهده سازمان صمت استانها بود و همچنین عهده دارشدن بازرسی از معادن، توانسته است به عنوان بازوی عملیاتی سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها عمل کند، عنوان کرد: تاکنون بازرسی بیش از 1800 معدن در کل کشور با قراردادهای کمتر از 2 میلیارد تومان انجام شده است.

صدور پروانه اشتغال بر اساس زمینه تخصصی افراد، تصحیح و تغییر برخی از قوانین معدنی، تاسیس دفاتر خدمات فنی مهندسی، دسترسی به برخی از فایل های آموزشی در پورتال سازمان و ... برخی از موارد و درخواست هایی بود که توسط اعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان فارس در پایان جلسه مطرح و بحث شد.

                                                                                       امور روابط عمومی

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.5.7.0
    V5.5.7.0